Százmillió forintos kártérítési perek jöhetnek a Hableány-katasztrófa miatt
A mentésben résztvevők kitüntetést kapnak, az áldozatok hozzátartozói és a dél-koreai utazási iroda kártérítési pert indítana.
A mentésben résztvevők kitüntetést kapnak, az áldozatok hozzátartozói és a dél-koreai utazási iroda kártérítési pert indítana.
Mert rossz állapotban van, és kegyeleti okokból sem bocsátaná vízre az üzemeltető cég. Megmenthető részeit várhatóan emlékműnek ajánlják fel.
Orbán Viktor is arról beszélt pénteki rádióinterjújában, hogy milyen emléket tudnának állítani az áldozatoknak.
Jóval a Hableány tragédiája előtt figyelmeztettek szakértők arra, hogy a Budapestnél a Dunán megnövekedett hajóforgalom problémákat okozhat, a kormányzat mégsem avatkozott közbe – írja a The New York Times a május 29-i, huszonnyolc halálos áldozatot követelő hajóbaleset nyomán.
A dunai hajóbaleset okozásával gyanúsított férfinak a 15 millió forint befizetése után megszűnt a letartóztatása, bűnügyi felügyelet alá került.
A rendőrség befejezte a Dunából kedden kiemelt kirándulóhajó szemléjét.
Nem a Hableány mentésén akart meggazdagodni a Clark Ádám úszódaru tulajdonosa, több eszközt ingyen biztosított a mentéshez.
A déli országhatárig tart a kutatás, koreai szakemberek is részt vesznek benne.
A gyerek testét kedden emelték ki az elsüllyedt roncsból.
A szabályozás hiányosságait és a hatósági mulasztásokat vizsgáltatná a Jobbik, hogy le tudják vonni a következtetéseket, min kell változtatni.
A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata szeretné mihamarabb rendszerbe állítani az első dunai sürgősségi mentőhajót, amelyet először a május 29-ei balesetben elsüllyedt Hableány turistahajó mentésénél vetettek be – mondta a szakszolgálat elnöke az M1 csatornán szerdán.
A hajót üzemeltető cég felajánlotta a hozzátartozóknak, hogy megszervezi a hagyományos hajóstemetést.
Több mint hat óra után ért véget a Hableány-művelet, a szerencsétlenül járt hajót úgy tudták kiemelni a Dunából, hogy nem roncsolódott tovább.